Udostępnij
Najbardziej niestosowne uwagi w miejscu pracy
Wszyscy doceniamy szczerość, otwartość ludzi na mówienie rzeczy bezpośrednio, bez owijania w bawełnę, ale szczególnie w środowisku zawodowym, myślę, że są pewne rzeczy, których nie wypada mówić, przynajmniej nie w tej formie.
1. To, o co mnie prosisz, nie znajduje się w opisie stanowiska - Powiedzmy, że dostajesz od szefa zadanie, którego z różnych powodów nie chcesz przyjąć. Najlepiej byłoby podziękować mu za zaufanie, że powierzył Ci tę odpowiedzialność, a jeśli nie masz czasu lub w żaden sposób ci się to nie podoba, możesz poprosić kolegę o pomoc lub poprosić bezpośrednio szefa o więcej szczegółów.
Oczywiście, jeśli zaczniesz codziennie otrzymywać zadania po zadaniu, możesz mieć otwartą dyskusję z szefem, w której proponujesz podzielić się tymi obowiązkami z kimś innym i konkretnie argumentujesz, dlaczego nie możesz lub nie chcesz ich przejąć.
2. Ja pracuję podczas gdy inni nic nie robią - To stwierdzenie sugerowałoby, że Twoim zadaniem jest analizowanie i szpiegowanie tego, co robi każda osoba w Twoim zespole, żebyś mógł tak powiedzieć. To zadanie teoretycznie należy do twojego szefa lub osoby wyznaczonej do przygotowania analizy wydajności.
Jeśli pracujesz bezpośrednio z jedną lub kilkoma osobami i zauważysz, że unikają lub odkładają to, co mają do zrobienia, wpływając na wyniki osób wokół ciebie, możesz wezwać tych współpracowników do bezpośredniej dyskusji, aby zrozumieć, co dokładnie się dzieje.
3. Zrezygnuję, jeśli nie otrzymam wyższe wynagrodzenie - Przede wszystkim warto byłoby dokonać obiektywnej samoanalizy pod kątem czasu spędzonego w firmie i uzyskanych wyników oraz przedstawić wszystkie argumenty, na podstawie których uważasz, że zasługujesz na podwyżkę. Ale jeśli zaczniesz od tego wyrażenia bezpośrednio przed szefem, zabrzmi to groźnie, będzie się czuł w defensywie i stracisz okazję do zaprezentowania swojej wartości w firmie w wiarygodny sposób.
4. Nie chcę pomagać swoim kolegom - Zakładając, że nie masz żadnych osobistych problemów z tą osobą, kiedy zostaniesz poproszony o udzielenie pomocy koledze lub podzielenie się obowiązkami, ta osoba z pewnością tego naprawdę potrzebuje i nie może sobie z tym poradzić sama.
Solidarność i praca zespołowa to jedne z najbardziej cenionych cech pracownika. Jeśli możesz pomóc i czas na to pozwala, powinieneś mieć satysfakcję, że możesz podać pomocną dłoń, może nawet rozpocząć nowe znajomości, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy możesz być w takiej samej sytuacji jak ta osoba.
Przeczytaj wszystkie artykuły na temat
Bez kategoriiUdostępnij
To, co przeczytałem, jest warte uwagi:
Komentarze
0 komentarzy
Zaloguj się na swoje konto i dodaj komentarz
Bez kategorii
Zapisz się do Newslettera
Czytaj interesujące artykuły autorów Gdziepracujemy.pl