Udostępnij
Przekwalifikowanie zawodowe - 3 wskazówki, jak rozpocząć nową karierę
Dni, kiedy przechodziłeś na emeryturę po 30-35 latach pracy w jednym miejscu dawno minęły.
Dziś, w związku z ewolucją technologiczną na rynku pracy, konkurencja jest dużo ostrzejsza, a rynek stał się znacznie bardziej dynamiczny w porównaniu z latami ubiegłymi.
Innymi słowy, jeśli uważasz, że obecna praca Cię nie satysfakcjonuje i myślisz, że potrzebujesz zmiany, najprawdopodobniej rozwiązaniem jest przekwalifikowanie zawodowe.
Według ostatnich badań około 28% Greków chce zmiany z profesjonalnego punktu widzenia.
Główny powód? Większość z nich działała w branżach najbardziej dotkniętych pandemią, na przykład: turystyka, Horeca czy branża transportowa.
Jak już wiesz, w większości przypadków profesjonalne przekwalifikowanie nie jest łatwe.
Wszyscy wiemy, że z wiekiem coraz trudniej jest dostosować się i przystosować do wymagań rynku.
Jednak nie musisz się bać. Przekwalifikowanie zawodowe wiąże się z szeregiem korzyści, takich jak: wyższe wynagrodzenie, bardziej elastyczny harmonogram pracy i listę można rozwijać.
Ze względu na pilną potrzebę pracy w niektórych obszarach rynku, firmy zaczęły przyjmować niedoświadczonych młodych ludzi lub osoby, które już delikatnie przekroczyły lata młodości.
Dziś chcemy Ci pomóc i przedstawić szereg wskazówek, które mogą pomóc Ci w wybraniu kolejnego kroku w Twojej karierze zawodowej:
#1 Cały czas ucz się czegoś nowego
Pierwszą wskazówką jest to, aby zawsze nauczyć się czegoś nowego. Wierzymy, że system uczenia się jest procesem ciągłym, dlatego zalecamy, abyś zawsze pozostawał osobą otwartą na informacje.
Żyjemy w czasach, kiedy technologia staje się coraz bardziej dostępna, a jeśli chodzi o informacje, środowisko online jest pełne kursów lub artykułów, które mogą pomóc w wyborze następnej pracy.
Skillshare lub Udemy to tylko kilka przykładów witryn, które oferują wiele kursów online, które mogą Ci pomóc na kolejnym etapie zawodowym.
Ważne jest, aby zawsze pracować nad rozwojem swoich umiejętności, więc poprzez ciągłe ulepszanie tych rzeczy udaje Ci się dostosować do wymagań rynku.
Jednocześnie, kierując się dotychczasowym doświadczeniem, możesz dokonać krótkiego podsumowania swoich umiejętności i dzięki temu zobaczyć, w jakich obszarach rynku możesz się dostosować i oczywiście chcesz pracować.
#2 Wykonaj dokładny research następnego kierunku, który chcesz obrać
Zanim zrobisz kolejny krok w swojej karierze, ważne jest, aby odrobić pracę domową, aby wiedzieć, czego możesz się spodziewać w przyszłości.
Niezależnie od tego, czy mówimy o nowej dziedzinie, czy nowej firmie, ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów o miejscu, w którym chcesz pracować.
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 3 pytań, które pomogą Ci łatwiej zdefiniować kolejny krok:
- - Jakie są wynagrodzenia w danej dziedzinie / firmie?
- - Ile tego typu miejsc pracy jest dostępnych na rynku? Jak duża jest konkurencja?
- - Jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania tej pracy?
Oczywiście możesz też znaleźć się w sytuacji, w której nie bardzo dobrze wiesz, jaki obrać kierunek zawodowy.
Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, zalecamy, abyś śmiało zwrócił/a się do trenera kariery lub konsultanta ds. Kariery. Może pomóc Ci krok po kroku na drodze do przyszłego kierunku kariery.
Jednocześnie możesz wejść na naszego bloga, na którym znajdziesz przydatne informacje o swojej przyszłej karierze oraz oczywiście aktualne informacje o rynku pracy.
#3 Przygotuj CV
W dzisiejszych czasach CV jest Twoją „wizytówką” w dziedzinie rekrutacji.
Im bardziej atrakcyjne i odpowiednie jest Twoje CV dla pracodawców, tym większe są Twoje szanse na znalezienie nowej pracy.
Liczy się każdy szczegół, dlatego podkreślając posiadane certyfikaty lub kwalifikacje, możesz przynieść przyszłemu pracodawcy sławę i bezpieczeństwo na rynku.
Jeśli czujesz, że Twoje CV potrzebuje nowego projektu, bardziej eleganckiego i nowoczesnego, polecamy wejść na naszą stronę internetową i wybrać jeden z 4 proponowanych przez nas modeli.
Myśl końcowa
Trzeba zrozumieć przekwalifikowanie zawodowe, nie jest i nigdy nie będzie łatwe.
Fakt, że ta zmiana zmusi Cię do wyjścia ze strefy komfortu, nie powinien Cię zniechęcać, a raczej motywować do zmiany życia na lepsze.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o odejściu z firmy radzimy dać sobie czas na przemyślenie i dokładne określenie przyczyny odejścia.
Nie spiesz się, tak jak może robiłeś/aś na początku swojej kariery.
Niska pensja, szef ze słabymi umiejętnościami menedżerskimi lub sztywny harmonogram to tylko niektóre z powodów, które mogą skłonić Cię do zmiany kariery.
Jak wspomniano powyżej, określ swoje mocne strony i zobacz, w których obszarach rynku możesz się odnaleźć.
Mamy nadzieję, że, do następnego razu, informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci wybrać kolejny krok w karierze.
Przeczytaj wszystkie artykuły na temat
Bez kategoriiUdostępnij
To, co przeczytałem, jest warte uwagi:
Komentarze
0 komentarzy
Zaloguj się na swoje konto i dodaj komentarz
Bez kategorii
Zapisz się do Newslettera
Czytaj interesujące artykuły autorów Gdziepracujemy.pl